Montaż

Naszym klientom oferujemy w pełni profesjonalny i fachowy montaż. Nasze doświadczone ekipy montażystów radzą sobie z wszelkimi, nawet najbardziej nietypowymi zleceniami.

Montaż standardowy w budynku w stanie surowym:

  • dowóz stolarki w miejsce montażu
  • montaż okien za pomocą kotew
  • opianowanie okien
  • regulacja

Oferujemy również montaż warstwowy – „ciepły montaż”

Zgodnie z najnowszymi zasadami sztuki i wiedzy budowlanej tradycyjny montaż tj. kotwy + piana poliuretanowa, może być niewystarczający.

Dlatego warstwa wewnętrzna musi mieć właściwości paroizolacyjne. Od zewnątrz, pianka będzie narażona na wilgoć pochodzącą z opadów deszczu, także warstwa zewnętrzna musi być paroprzepuszczalna aby jakakolwiek wilgoć miała którędy wyparować i osuszyć pianę poliuretanową

Celem „ciepłego montażu” jest nie dopuszczanie do zawilgocenia uszczelnienia termoizolacyjnego w szczelinie pomiędzy oknem, a murem. Ten efekt uzyskuje się stosując po stronie wewnętrznej okna taśmy paroizolacyjne, a po stronie zewnętrznej okna paroprzepuszczalne i wodoodporne.

Ciepły montaż na taśmy rozprężne.

Montaż ten polega na zamocowaniu taśm rozprężnych na ramie okiennej, którym zadaniem jest rozprężenie i uszczelnienie szczeliny pomiędzy oknem a murem.

Bardzo szybki i praktyczny sposób montażu. Nie ma potrzeby stosowania rozprężnej pianki montażowej.

 

Ciepły montaż okien w warstwie docieplenia w budynkach energooszczędnych.

 

Jeżeli w ścianie warstwowej ilość ocieplenia jest odpowiedniej grubości, korzystnie jest zamontować okna w warstwie ocieplenia ścian. Okna montowane są z wysunięciem na zewnątrz muru, w strefę izolacji termicznej. Taki rodzaj montażu wpływa korzystnie na:

  • eliminację mostków termicznych w obszarze połączenia okna z murem,
  • lepszy rozkład temperatur we wnęce okiennej,
  • oszczędność energii.

Do montażu okien w strefie izolacji termicznej stosujemy specjalne konsole nośne, i wsporniki. Są to materiały o odpowiednich parametrach zapewniające trwałość i mogące przenosić duży ciężar energooszczędnych okien. Używamy systemów uznanej niemieckiej firmy Knelsen.